פאות לחולי אלופציה

אלופציה אראטה היא מחלה שאינה משפיעה על האדם באופן פיזי מעבר לנשירת השיער, אם כי היא יכולה לגרום בעקיפין למטרדים ואף בעיות רפואיות שונות עקב המחסור בשיער.

מהי אלופציה?

אלופציה אראטה היא מחלה שאינה משפיעה על האדם באופן פיזי מעבר לנשירת השיער, אם כי היא יכולה לגרום בעקיפין למטרדים ואף בעיות רפואיות שונות עקב המחסור בשיער. לדוגמה, היעדר שערות האף (אצל אלו שלוקים בהתקרחות מוחלטת) יכול להגדיל מאוד את רגישות הגוף לזיהומים שונים, זאת כיוון שלשערות האף תפקיד חשוב בסינון וניקוי האוויר הנשאף לריאות. היעדר שיער הגבות יכול לגרום למטרד של כניסת זיעה לעיניים כיוון שלשיער הגבות תפקיד חשוב במניעה וצמצום התנקזות זיעה לעיניים. היעדר שיערות הריסים יכול לגרום ליובש בעיניים כיוון שהריסים עוזרים לשמור על לחות העיניים. היעדר שיער הראש יכול לגרום לחוסר נוחות במזג אוויר קר כיוון שכארבעים אחוזים מהחום שהגוף מאבד במזג אוויר קר, נפלטים מהראש. לחלופין, במזג אוויר שמשי, היעדר שיערות הראש מפחית מאוד את ההגנה הטבעית שמעניק השיער מפני קרינת השמש ושיזוף יתר.

כיום יש מספר דרכים לטיפול במחלה, אך אין למחלה ריפוי ידוע. מחקרים חדשים מצאו כי ניתן לטפל במחלה בתרופות ממשפחת מעכבי JAK. טיפולים אלו מעוררים תקווה רבה בקרב חוקרי המחלה ובקרב החולים. עם זאת, גם תרופות אלה מטפלות רק בסימפטומים ולא מרפאות את המחלה. הנשירה תחזור לאחר הפסקת הטיפול.

מה ניתן לעשות כדי להילחם באלופציה?

מה ניתן לעשות כדי להילחם באלופציה? המילה הרפואית לאובדן שיער היא אלופציה . אלופציה היא מונח כללי, ולמרות שימוש לא נכון במילה על ידי כלי תקשורת רבים, אינה אבחנה ספציפית כשלעצמה. ישנם המון גורמים לאובדן שיער וזה יכול להופיע בכל מקום בגוף בו השיער צומח. סוגים מסוימים של התקרחות הם ארעיים וניתנים לטיפול פוטנציאלי, בעוד שאחרים הם קבועים.

רופאי עור לרוב מקבצים נשירת שיער לקטגוריות של צלקות לעומת אלופציה לא צלקתית.
עם התקרחות בצלקות צלקת , יחידת השיער (הנקראת זקיק השיער ) נהרסת ואינה יכולה עוד לייצר שיער. בהתחשב בכך שמספר זקיקי השיער בגוף נקבע ומתקבע בלידתו, ברגע שזקיק השיער נהרס, הוא נעלם לנצח ולא יוחלף. לכן התקרחות הצטלקות היא קבועה, אלא אם כן מושתלים שערות חדשות באזור. כמה גורמים להתקרחות בצלקות כוללות טראומה (כוויות, כימיקלים, מסרקים חמים, פציעה), מתיחה מוגזמת וממושכת (תסרוקות הדוקות, צמות), ומגוון הפרעות עור דלקתיות (זאבת, ליזן פלאנוס, folliculitis decalvans, et al)

טכנולוגיה מתקדמת

אנחנו מציעים כיום הדבקת גבה בשיטה חדשנית, טבעית ובריאה יותר – טכנולוגיית ה-T3. הטכנולוגיה המתקדמת שמגיעה אלינו הישר מאיטליה מספקת מענה לנשים וגברים שסובלים מאובדן שיער ורוצים פתרון איכותי,

נינוחה בשגרה

עמיד לאורך זמן ובריא מוצר חשוב שמסייע לנשים להתמודד עם שגרה חדשה בחירת גבה אינה קלה מבחינה רגשית לנשים רבות, אך התהליך מאפשר בסופו של דבר לאותה אישה להרגיש מטופחת ולחוש נינוחה כשהיא יוצאת מהבית או מנהלת את שגרת היומיום שלה.

התאמת אישית

עבור נשים רבות שמתמודדות עם תופעות הלוואי של טיפולי הכימותרפיה, מדובר במוצר חשוב והכרחי, שהן לא מוותרות עליו. אפשרויות יש, הגבה נמדדת על מנת ליצור התאמה מרבית למבנה.

כדי להתאים גבה, כמו כל סוג אחר של פאה,

חשוב להגיע לפגישת ייעוץ בחינם!​

תהליך העבודה

נפגשים ובודקים

במהלך הפגישה אנחנו סוקרים את ליין הפאות, מדברים ובודקים את האפשרויות השונות, מודדים פאות ומתאימים אותן למראה של האישה, עד שמגיעים לתוצאה הטובה ביותר.

רגישים לסיטואציה

הפגישה נערכת ברגישות רבה, מתוך הבנה שמדובר בסיטואציה שאינה פשוטה ומתוך כבוד מוחלט לפרטיות של אותה אישה. בהמשך אנחנו יוצרים התאמה של הפאה שנבחרה, מסדרים אותה ומדריכים את הלקוחה כיצד ללבוש את הפאה מדי יום.

טכנולוגיה T3

הדבקת פאות נעשית כיום באמצעות טכנולוגיה חדישה הנקראת – T3. הטכנולוגיה הזו מאפשרת הדבקה של הפאה באמצעות דבק מיוחד. לאחר ההדבקה של השיער האיכותי, ניתן לעצב את השיער כרצוננו.

עם התקרחות שאינה צלקתית, זקיק השערה בדרך כלל נשאר על כנו, עם זאת פיר השיער אינו מיוצר, לא מיוצר כראוי, או שהזקיק עצמו ממוזער. בעזרת אלופציה מסוג זה, צמיחה מחודשת של שיער אפשרית באופן תיאורטי, אם כי לעיתים לא ניתן להשיג זאת. מספר גורמים לאובדן שיער מסוג זה כוללים התקרחות אנדרוגנית (נשירת שיער של דפוס זכר ונקבה), אזור התקרחות, השפעת טלוגן, אלופציה הנגרמת על ידי כימותרפיה, מחלת בלוטת התריס ועוד.

יחידה נושמת

מאפשרת סירקולציה של זיעה ואוויר, ממש כמו עור האדם.

חיבור בוואקום

חיבור מוצמד לקרקפת שיבטיח שהפאה לא תזוז, או תיפול באמצע היום.

החזרת תחושת הבטחון

הפאה מתיישבת על הראש בצורה טבעית ומרגישה טבעי על הראש כך שתחושת השיער חוזרת אלייך

אין השתעבדות

אתה ישן ומתעורר עם היחידה, אין צורך להוריד אותה לפני השינה.

התאמה לכל פעילות

שחייה, ריצה, מקלחת, שינה, או כל פעילות אחרת אפשרית עם היחידת שיער.

ללא תופעות לוואי

חיזוק בדבק רפואי שמסתנכרן עם החומרים שהגוף מפריש בזמן טיפולי הכימו

סוגים נפוצים של אלופציה

אלופציה אנדרוגנית

אלופציה שאינה צלקתית היא הסוג הנפוץ ביותר של נשירת שיער ללא ספק והגורם שכמעט כולם מכירים. 

זה נקרא גם התקרחות דפוסית גברית ונגרם על ידי הורמוני אנדרוגן הפועלים על זקיק השיער, ומכווצים אותו יותר ויותר לאורך זמן. פיר השיער הופך להיות דק יותר וקטן יותר עם הזמן עד שהשיער המיוצר כל כך עדין שקשה לראות אותו.

 אובדן כרוך בתחילה בכתר ובאזורים הזמניים, שיכולים להתקדם לערב את מרבית הקרקפת עד שנשארו רק הצדדים ושיער הקרקפת האחורי. 

בנוסף, לא ידוע על אנשים רבים, סוג זה של נשירת שיער נראה גם אצל נשים, ונקרא התקרחות נשית.. הסיבה הבסיסית ושינויי זקיקי השיער זהים לגרסה הגברית. עם זאת, כמות נשירת השיער וההצגה היא לרוב פחות דרמטית מאשר אצל גברים.

Alopecia Areata

זוהי סיבה נפוצה מאוד לאובדן שיער, אולם מרבית האנשים מעולם לא שמעו על כך. 

Alopecia areata (AA) הוא אובדן שיער שאינו הצטלקות והוא תוצאה של תגובה לא תקינה של מערכת החיסון, שם היא תוקפת את זקיקי השיער וגורמת להם לכבות את ייצור השיער. 

הסיבה שמערכת החיסון עושה זאת נותרה לא ידועה, אולם אנשים המושפעים סובלים לפעמים ממצבים אוטואימוניים אחרים, כמו ויטיליגו, זאבת , הפרעות בבלוטת התריס, בין היתר. ב- AA המיקום והכמות של נשירת שיער משתנים מאוד. 

המצגת הנפוצה ביותר היא כתמים עגולים של נשירת שיער בקרקפת, עם זאת היא יכולה להיות כרוכה בכל מקום בגוף – גבות, ריסים, אזור הזקן, תא המטען, הזרועות, הרגליים ואפילו המפשעה.  

המדבקות עשויות להיות יחידות וקטנות למדי, או יכולות להיות מרובות וכרוכות בשטחים גדולים. תת הסוגים של AA כוללים את Alopecia Totalis בו כל שיער הקרקפת הולך לאיבוד, ו Alopecia Universalis בו כל השיער אבוד מכל מקום בגוף!

חשוב לדעת

השפעת טלוגן: זהו סוג נוסף של אובדן שיער שאינו הצטלקות ומשפיע בעיקר על הקרקפת. בממוצע מחזור צמיחת השיער בקרקפת שלנו הוא כשלוש שנים, כאשר כל שערה בשלבים שונים של מחזור זה, כך שכאשר נשירה שיער, יש כל כך הרבה שערות בשלבים אחרים שהאבדן לא מורגש. עם זאת, ב- TE מספר רב של שערות עוברות יחסית מהר מהמחזורים הגדלים למחזור הסיום ונשפכות הרבה יותר מהר מהרגיל. 

זה יכול לגרום לכמויות גדולות של שיער שאבדו בפרק זמן קצר, לפעמים אפילו בגושים. המצגת כוללת היא דילול כללי של צפיפות השיער לאורך הקרקפת, ולא אזורים קירחים בפועל כמו באלופיות אחרות. איש אינו בטוח בדיוק מדוע זה קורה, אך נראה שזה קשור לאירועי לחץ עיקריים. למרות שזה יכול לקחת חודשים רבים ואפילו שנים,

מחלה מטבולית: לעיתים מצבים רפואיים מסוימים יכולים לגרום לנשירת שיער. אלה כוללים מחלות בלוטת התריס, אנמיה, מחסור בוויטמין, כמו ויטמין D, בין היתר. במקום אובדן

מוחלט, לרוב אלה גורמים לדילול שיער וירידה בצפיפות ללא הצטלקות. טיפול במצב או בתיקון החסר אמור להביא לשיפור באלופציה במקרים אלה.

אחרי הדבקת T3
אחרי הדבקת T3

טיפול באלופציה

טיפול ושיפור נשירת שיער יכול להיות אחד האתגרים הקשים ביותר ברפואת העור.

מלבד השתלות, אין דרך לשפר אף אחת מהאלופיות הצטלקות. התייחסות לאלו כרוכה בדרך כלל בשליטה בסיבה הבסיסית כדי להגביל את מידת אובדן השיער ככל האפשר. עם זאת, כאמור, ניתן לטפל בתיאוריות ללא צלקות באופן תיאורטי, אם כי כמות השיפור עשויה להיות משתנה. סוגי ושיטות הטיפול הם מגוונים ותלויים בסיבה הבסיסית. זו הסיבה שחשוב להיבדק על ידי רופא עור, רופא אשר מיומן במיוחד בהתמודדות עם נשירת שיער.

שאלות ותשובות

אתם שואלים מיקי גולן עונה

בסיס יחידת השיער מאפשר סירקולציה של אוויר ועור נושם יותר, מה שמונע הצטברות של זיעה. המבנה של הפאה, שמוצמדת אל עור הקרקפת הרגיש, מכיל מולקולות מיוחדות שיכולות לספוג, לנקז ולאפשר לזיעה להתנדף. כתוצאה מכך, נמנעת הרגישות והתחושה נעימה יותר וטבעית יותר.

זהו מצב שקשה להתמודד איתו, הן באופן אישי והן בהתמודדות מול החברה. כשיוצאים מהבית, כשנערכים לאירוע חגיגי, כשרוצים פשוט להרגיש יפים ומטופחים – נשירת השיער יוצרת מראה חדש שצריך להסתגל אליו ואפשר לעשות זאת בצורה קצת יותר קלה.

לצד רכישת פאה רגילה, אנחנו מציעים כיום השתלת שיער בשיטה חדשנית, טבעית ובריאה יותר – טכנולוגיית ה-T3. הטכנולוגיה המתקדמת שמגיעה אלינו הישר מאיטליה מספקת מענה לנשים וגברים שסובלים מאובדן שיער ורוצים פתרון איכותי, עמיד לאורך זמן ובריא.

אנחנו מניחים על הקרקפת או מדביקים באמצעות דבק מיוחד, הרי שהקרום המיוחד ממנו בנויה השתלת שיער בשיטת T3 נצמד לקרקפת בלי להשתמש בדבק סינטטי. לאחר שבדקנו את מבנה הקרקפת ויצרנו יחידת שיער בהתאמה אישית, אנחנו מניחים את יחידת השיער המחוברת לקרום המיוחד. אותו קרם נצמד לקרקפת באופן טבעי, בלי שימוש בתכשירים נוספים.

זהו מצב שקשה להתמודד איתו, הן באופן אישי והן בהתמודדות מול החברה. כשיוצאים מהבית, כשנערכים לאירוע חגיגי, כשרוצים פשוט להרגיש יפים ומטופחים – נשירת השיער יוצרת מראה חדש שצריך להסתגל אליו ואפשר לעשות זאת בצורה קצת יותר קלה.

לצד רכישת פאה רגילה, אנחנו מציעים כיום השתלת שיער בשיטה חדשנית, טבעית ובריאה יותר – טכנולוגיית ה-T3. הטכנולוגיה המתקדמת שמגיעה אלינו הישר מאיטליה מספקת מענה לנשים וגברים שסובלים מאובדן שיער ורוצים פתרון איכותי, עמיד לאורך זמן ובריא.

כן, יחידות השיער מעוצבות בצורה אישית עבור כל לקוח כך שהשיער נראה טבעי ואמיתי.

זהו מצב שקשה להתמודד איתו, הן באופן אישי והן בהתמודדות מול החברה. כשיוצאים מהבית, כשנערכים לאירוע חגיגי, כשרוצים פשוט להרגיש יפים ומטופחים – נשירת השיער יוצרת מראה חדש שצריך להסתגל אליו ואפשר לעשות זאת בצורה קצת יותר קלה.

לצד רכישת פאה רגילה, אנחנו מציעים כיום השתלת שיער בשיטה חדשנית, טבעית ובריאה יותר – טכנולוגיית ה-T3. הטכנולוגיה המתקדמת שמגיעה אלינו הישר מאיטליה מספקת מענה לנשים וגברים שסובלים מאובדן שיער ורוצים פתרון איכותי, עמיד לאורך זמן ובריא.

הדבק של T3 הוא דבק רפואי, בעבר היו תופרים פצעים קטנים והיום מבצעים הדבקה של העור.

הדבק שלנו חזק מאוד ומאפשר לך להתקלח, ללכת לים, לבריכה ולפתוח חלון באוטו בלי חשש שהשיער יזוז.הבסיס של יחידת השיער שלנו היא הראשונה והיחידה בארץ שעשויה מסיליקון, מה שמאפשר לה סירקולציה של אוויר ועור נושם יותר מה שמונע הצטברות של זיעה.

המבנה של של יחידת השיער, שמוצמד אל עור הקרקפת הרגיש, מכיל מולקולות מיוחדות שיכולות לספוג, לנקז ולאפשר לזיעה להתנדף. כתוצאה מכך, נמנעת הרגישות והתחושה נעימה יותר וטבעית יותר.

בנוסף הדבק שלנו הוא דבק רפואי, בעבר היו תופרים פצעים קטנים והיום מבצעים הדבקה של העור.

הדבק שלנו חזק מאוד ומאפשר לך לעשות ספורט, לשחק כדורגל וכל דבר אחר בלי חשש שהשיער יזוז או הזיעה תצטבר ותסריח.

היחידות שלנו מיוצרות בהתאמה אישית, לפי סוג השיער, סוג הקרקפת, הצפיפות וגוון השיער שלך. אנחנו לא נייצר לך שיער שיהיה שונה מהשיער הקיים. ואם הרצון שלך הוא לשיער טבעי כמה שיותר וצפיפות רחוקה נוכל לייצר גם את זה, וכנ”ל ההפך. 

הפאות שנמצאות היום בישראל עשויות מבד או רשת, מה שגורם לתחושה לא נעימה, להצטברות של זיעה וגירודים מהסיבה הפשטה שהיחידה לא נושמת והדבק שמדביקים איתו הוא דבק דו צדדי ולא דבק שמאפשר סירקולציה.

יחידות השיער שלנו בטכנולוגיית T3 הן היחידות בארץ שעשויות מסיליקון ומודבקות בדבק נוזלי ורפואי, מה שמאפשר סירקולציה, נותן לקרקפת לנשום ומאפשר תחושה אווירית ונעימה כמו של שיער רגיל בלי הרגשה של עצם זר על הראש.

התשובה היא לא!
התושבת (מה שמונח על הקרקפת) של יחידת T3, עשוי סיליקון ובעובי 0.02 (יותר דק מדף A4ׂׂ), מה שמתקבל לנו בנתונים האלה זו תוצאה טבעית. הסיליקון שקוף ולכן השיער שצומח מבעד ליחידה נראה כאילו צומח מהקרקפת האישית שלך ובכך אתה מקבל תוצאה שבה כל מי שיראה אותך יחשוב שעשית השתלה ובטוח לא ינחשו ששמת פאה.

אין כלל סיכון לעשות יחידת שיער כי לא מדובר בהליך כירורגי או חומרים כימיים. הדבק שלנו איתו אנחנו משתמשים הוא דבק רפואי שמסתנכרן עם החומרים שהגוף מפריש. לכן הוא מתאים לחולי אונקולוגיה. כך שכל הליך רפואי כזה או אחר לא אמור ליצור מניעה מלהדביק יחידת שיער.

 היחידה שלנו היא יחידה נושמת בפטנט רשום באוניברסיטת קולומביה בארה”ב, השיער שלך ממשיך לצמוח כהרגלו, הוא לא נפגע. על כן יש תחזוקה אחת לחודש בה צריך לגלח את השיער הטבעי שצמח למטה ולהדביק שוב את היחידה (ניתן לעשות את זה בבית וניתן להגיע אלינו).

קהל הלקוחות שלנו הוא רחב ומפוזר באיזורים שונים בארץ. יש לנו סניף בחיפה וסניף בראשון לציון.

מיקי תמיד ממליץ להגיע לעשות תחזוקה במקום שמבין ומכיר וכך חיי היחידה יהיו ארוכים יותר
אבל, בגלל שהבנו שיש לקוחות שמגיעים אלינו מרחוק מאוד ולא מתאפשר להם להגיע לתחזוקה,  מיקי מביא לכם דבק ומסביר לכם איך לעשות את זה בבית. כך ששתי האופציות פתוחות בפניכם.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ בחינם!