קארה דלווין- גבות
בנות עם גבות כמו של קארה דלווין 
רוצה שינוי אבל מאסת מתספורות, קניית בגדים חדשים וממניקור-פדיקור צבעוני יותר מהקודם? לפעמים זה השינוי הקטן (והזול) שיכול לחולל שינוי במראה ובתחושה. אחד המהפכים הקטנים-גדולים טמון בעיצוב הגבות שלך שיכול לעצב מחדש את מראה פנייך בצורה עדינה במיוחד. לטענת מומחים לקריאת תווי פנים כמו ג'ין הנר שהתראיינה ל-cosmopolitan, צורתן הטבעית של הגבות שלך אומרת עלייך הרבה יותר ממה שחשבת. "הגבות מסמלות את הביטחון העצמי, האסרטיביות, ההיגיון, היכולות הארגוניות, והאופן שבו אישה מחליטה החלטות".
המלצות נוספות
 

   

 גבות עבות ומקורזלות: בחורה פעילה שהולכת נגד הזרם

בשנות ה-80' הייתה זאת ברוק שילדס שגרמה לכולנו להצמיח גבות עבות, וכעת נראה שהדוגמנית העולה קארה דלווין מחזירה את הטרנד אל הספוטלייט ובגדול. "גבות עבות מצביעות על מישהי שאוהבת להיות פעילה", אומרת הנר. "נשים עם גבות עבות הן מלאות בטחון עצמי באופן טבעי, יש להן ראש על הכתפיים והן קולטות דברים במהירות. לפעמים הן יכולות להיות מתוסכלות אם הדברים לא הולכים כפי שהן רוצות, בגלל שהן ממש טובות בלעשות את הדברים כמו שצריך בעצמן".
נשים עם גבות מקורזלות, מוסיפות כהן ויעקב, "נוטות להיות עקשניות ומסורבלות, ללכת נגד הזרם ולפרוץ מוסכמות וגבולות. מדובר באנשים חזקים ולא מתפשרים". 

בריטני ספירס- גבות
אלה הגבות של בריטני ביטץ' | צילום: cosmpopolitan.com
גבות קצרות: בחורה היפראקטיבית ולא טובה במצבי לחץ

"נשים עם גבות קצרות בעלות קושי בהתמודדות במצבי לחץ, לא אוהבות משימות ולרוב אם יתחילו משימה לא יסיימו אותה. אנשים כאלה סובלים מהיפראקטיביות ולרוב סובלים מבעיות קשב וריכוז", אומרות יעקב וכהן. רק קחו דוגמא מבריטני ספירס.

גבות ארוכות: בחורה טוטאלית ואמינה

אווה מנדס- גבות
אווה מנדס מדגמנת גבות של אנשים "אמינים מאד ונאמנים" | צילום: cosmpopolitan.com
אנשים עם גבות ארוכות, כמו אווה מנדס, נוטים להתמודד טוב עם לחצים ויש להם לרוב חברים רבים שהם שמחים להקשיב להם ולסייע להם עם הצרות שלהם", אומרת הנר. "הם לרוב גם עובדים טובים, יכולים להתמודד עם משרות גדולות ויכולים להיות גם די תחרותיים. כמו כן, מדובר באנשים בעלי מוסר גבוה, טוטאליים מאד במעשיהם, אמינים מאד ונאמנים".
טיילוס סוויפט- גבות
גבות כמו של טיילוס סוויפט מעידות על אנשים ש"יעדיפו להישאר ניטראליים ולא ינקטו עמדה". האמנם? | צילום: cosmpopolitan.com
גבות דקות ודלילות: סלחנית ולא החלטית

אנשים עם גבות דקות "מאופיינים בחולשה, מתפשרים הרבה, סלחנים, לא החלטיים, ואוהבים שמחליטים בשבילם. הם בדרך כלל יעדיפו להישאר ניטראליים ולא ינקטו עמדה בכדי שלא לעורר מריבה או ויכוח". כמו כן, ניכר שגבות דקות מסמלות אנשים שחיים את החיים בחשש, אולי חשש שמא השיער המעט שיש להם שם למעלה ינשור עקב מאמץ ולחץ?

גבות גבוהות ומורמות: אינטליגנטית ושאפתנית

מייגן פוקס- גבות
יש לך גבות כמו של מייגן פוקס? כיף לך. ניחנת "בחשיבה מחוץ לקופסא, ושאפתנות" | צילום: cosmpopolitan.com
גבות מסוג זה, כמו של השחקנית מייגן פוקס, נוטות להתעקל ומעידות על "אנשים אינטליגנטים מאד, עם חשיבה מחוץ לקופסא, שאפתנים וחדורי מוטיבציה". הנר מוסיפה, "לרוב מדובר במישהי לא מאד נגישה, מישהי שהיא רגישה ונוטה שלא להיפתח יותר מדי. לעיים מישהי כזאת עלולה להיתפס בתור סנובית, אבל למעשה לוקח לה פשוט יותר זמן להתחמם".
לילי קולינס- גבות
עם גבות כמו של לילי קולינס, פלא שמדובר במדובר ב"מישהי נגישה וזורמת"? | צילום: cosmpopolitan.com
גבות עבות בלי קשת רחבה: נגישה וזורמת

"גבות נמוכות, שקרובות לעין, כמו במקרה של לילי קולינס, מצביעות על כך שמדובר במישהי נגישה וזורמת", אומרת הנר. "נשים כאלה נוטות להתמיד בהבטחות שלהן ומדובר בחברת אמת שתתמוך בך לאורך כל הדרך". 

גבות עגולות: נרקסיסטית ובעלת טקט

ביונסה- גבות
ביונסה: הגבות שלה מעידות על כך שהיא אוהבת להיות בזוגיות | צילום: cosmpopolitan.com
גבות כמו של ביונסה לרוב מצביעים על מישהי ששמה אחרים במקום הראשון לפני עצמה. "מדובר במישהי בעלת טקט", אומרת הנר. "מישהי שרוצה שכל הצדדים יהיו מרוצים (זוכרים את מקרה הפרידה ב"דסטניז צ'יילד" משתיים מהזמרות בתחילת הדרך?) ואוהבות להיות במערכת יחסים (ע"ע ג'ייזי)".

גבות ישרות עם שיער חלק ורך: נעימה וזורמת

ג'סיקה אלבה- גבות
נשים עם גבות סטייל ג'סיקה אלבה הן "עדינות "נפש ויצירתיות | צילום: cosmpopolitan.com
בעוד הנר אומרת שאנשים כמו ג'סיקה אלבה, נוטים לחשוב בצורה לוגית על כל דבר ולעתים אף נמנעים מחשיפת רגשות יתרה, כהן ויעקב ישמחו את בעלות הגבה הישרה שכן לטענתן מדובר ב"נשים נעימות הליכות, נשים זורמות אשר פתוחות לרעיונות ומצבים חדשים. נשים שהן עדינות נפש ויצירתיות". 

גבת כנף משולשת: חזקה וחדורת מוטביציה

אוליביה ווילד- גבות
לגבות של אוליביה ווילד יש אחלה חוש הומור | צילום: cosmpopolitan.com
אנשים בעלי גבה שפיצית משהו, א-לה אוליביה ווילד, מייצגים אנשים "חזקים, חדורי מטרה, ישירים ובוטים, כאלה שלא יתביישו להגיד את האמת בפנים". הנר טוענת שמדובר גם באנשים מהירי דיבור, מהירי החלטה וספונטניים. וחשוב מזאת, אנשים שיש להם אחלה חוש הומור, מה שהגיוני במיוחד כשחושבים על זה שאוליביה וג'ייסון סודייקיס נמצאים בקשר זוגי.

גבות שקוצצו יתר על המידה: חסרת ביטחון עצמי

פמלה אנדרסון- גבות
"קיצוץ של הגבות שלך בצורה דקה מידי יכול להוביל אנשים אלייך שרק ירמסו אותך". ראי הוזהרת, פמלה | צילום: cosmpopolitan.com
למרות שגבות עבות הן הטרנד הלוהט ביותר כרגע, הגבות ששלטו בשנות ה-20 היו גבות דקות במיוחד. אולם, שימוש מתמיד בפינצטה כבר ממזמן לא היה באופנה ולמרות זאת ישנן החוטאות בכך, דוגמת פמלה אנדרסון. "מכיוון שהגבות מעידות על בטחון עצמי, אם מישהי מקצצת אותן יתר על המידה הן עלולות להפחית מביטחונן העצמי ומיכולת קבלת ההחלטות שלהן", מסבירה הנר. "קיצוץ של הגבות שלך בצורה דקה מדי יכול להוביל אנשים אלייך שרק ירמסו אותך משום שהביטחון העצמי שלך ירד".

אבל מלבד ניתוח אופי, אין ספק שגבות צריך להתאים למבנה הפנים. הנה כמה טיפים בטרם מריטת הגבות, לפי שירין כהן ומיטל יעקב מטו בר גבות: 

לבעלות מבנה פנים מוארך מומלץ לאמץ סגנון של גבות ישרות, או מעוגל עם קשת נמוכה, אלה יטשטשו את אורך הפנים ויקנו מעט רוחב.

לבעלות מבנה פנים אובאלי, התברכתן. זהו מבנה פנים הקלאסי ביותר, ללא מגבלות עיצוב ולכן כל סגנון מתאים.

לבעלות מבנה פנים עגול: מכיוון שמדובר במבנה רחב יחסית, מומלץ לעצב את הגבות לגובה ולא לרוחב. סגנון העיצוב יהיה זוויתי או מעוגל בעל קשת גבוהה.

לבעלות מבנה פנים לב:, מומלץ לבחור בעיצוב של גבות מעוגלות בעלות קשת בינונית עד גבוהה, שמעדנות את מבנה הסנטר המחודד.

למבנה פנים יהלום: עיצוב גבות בסגנון גלי ומעוגל מטשטש את מבנה הפנים הרחב ומעדן את הסנטר הזוויתי.

למבנה מבנה פנים מרובע: גבות עם זוויות גבוהות עוזרות לטשטש קווי לסת חזקים.

 ואם בא לכן לצבוע את הגבות שלכן, זכרו לעשות זאת בהתאם לגוון העור וצבע השיער שלכן. "גבות בהירות מדי ייצרו מראה דהוי, וכהות מראה לא טבעי. הגוון הרצוי לגבות לבעלות שיער כהה הוא גבות הבהירות בשתי דרגות מגוון השיער. הגוון הרצוי לבעלות שיער בהיר, הוא גבות הכהות בשתי דרגות מגוון השיער".

>> מלק ועד גבות: שינוי קטן שעושה הרבה
>